Dental İmplant

İmplant nedir?

Dental implant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir. Bazı durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamalrı ile de implant yapılır ve başarı oranı çok yüksektir.

İmplantın avantajları Nedir?

• Görünümü, fonksiyonu ve verdiği his aynı doğal dişinkine benzer.

• Uzun dönemde çok daha estetiktir.

• Çürüme olasılığı yoktur.

• Bir köprüye göre daha hijyeniktir, temizlemesi daha kolaydır.

• İmplant üstü protezler, geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlamaktadırlar.

• İmplant sayesinde diş eksikliği yandaki sağlam dişlere dokunulmadan giderilebilmektedir.

• İmplantlar ile desteklenmiş total protez kullanan kişilerde, protez tutuculuğunun artmasını sağlar.

Uygulama sonrasında ne zaman sosyal hayata dönebilirim?

İmplant uygulamaları sonrasında birçok hasta aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. İmplant üstüne yapılacak protezler için operasyondan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-4 ay kadar beklenmesi gerekmektedir.

Özel Mavi Yeşil Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İsmini Antalya’nın doğal güzellikleri olan denizin mavisi ve ormanın yeşilinden alan Özel Mavi Yeşil Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş hekimi İpek Akkaya Sepkin tarafından Antalya’nın Konyaaltı semtinde 2016 yılında kurulmuştur. Diş hekimliğinde yeni nesil gelişmiş cihazlar ile deneyimin birleştiği Mavi Yeşil Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde öncelik; hasta memnuniyeti, kaliteli ve nitelikli hizmet anlayışıdır.