woman with pink lipstick

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, ağız ve diş bölgesinin sağlık ve estetik açısından yeniden düzenlenmesini ele alan önemli bir branştır.

dentist appontment

Çene ve Diş Cerrahisi

Çene ve diş cerrahisi klinik ve radyografik yöntemler yardımıyla, lokal – genel anestezi veya sedasyon altında ameliyathane ortamında cerrahi işlemlerin yapıldığı branştır. 

Dental İmplant

Dental implant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

İlk diş hekimi muayenesinin genellikle 6 ay – 1 yaş arasında, yani dişler çıktıktan sonra yapılması önerilmektedir.

Erken yapılan ziyaretlerle ebeveynlere bebeğinizin diş çürüklerini önlemek için gerekli eğitim verilebilir.

dentist with tools examining teeth of patient

Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi)

Dişi çevreleyen dişetinin mine seviyesinin altına düşerek dişin kök yüzeyinin açığa çıkması durumudur. Sağlıklı dişlerde dişlerin kök yüzeyleri dişeti ile örtülüdür; ancak diş eti çekilmesi durumunda dişlere göre daha koyu sarımtrak renkli olan kök yüzeyleri açığa çıkar. Buna bağlı hastalarda çürük bulunmamasına rağmen sıcak-soğuk ve asitli gıdalarda diş hassasiyetleri oluşur.

Diş Protezleri

Diş protezleri, diş tedavisinde en son tercih edilen yapılardır. Diş sağlığında meydana gelen sorunların başında, diş çürümesi, dişin kırılması, düşmesi ya da dolgunun yetersiz kalması gibi durumlar gelmektedir. Bu tür durumlarda, öncelikle tedaviyle sorun düzeltilmeye çalışılır. Eğer dişlerde meydana gelen hasar tedaviyle düzeltilemeyecek kadar büyükse, bu süreçte diş protezlerinden faydalanılmaktadır.

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Dişin ve kökünün içinde yer alan damar, sinirlerin dişlerde oluşan çatlaklar, kırıklar, dişte meydana gelen çürükler, yanlış tedavi süreçleri, yanlış restorasyonlara bağlı canlılığını yitirmesi sonucu dişin kanallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve kanal dolgu maddeleri ile doldurulmasına kanal tedavisi denir.

Bleaching (Diş Beyazlatma)

Diş taşı temizliği uyguladıktan sonra, dişlerin yapısındaki mine yapısının gözenekli yapısına uygunan beyazlatma ajanları sayesinde dişlerimizi 2-3 ton açabiliriz.

Ortodontik Tedavi

Ortodonti, çene ve yüz bölgesindeki bozukluklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Erken dönemde, olası bir anomalinin önlemesi, ilerleyen dönemlerde ise oluşmuş olan anomalilerin düzeltilmesine yönelik tedaviler bütünüdür.

Panaromik Görüntüleme

Dijital olarak elde edilen panoramik röntgenler, diş hekimlerinin üst ve alt çene kemik ve eklem yapısı ile diş ve diş köklerinin anatomik pozisyonunu, doğumsal ya da sonradan kazanılmış hastalıkları değerlendirmesinde ve tanı koymasına büyük katkı sağlamaktadır. Görüntülerin dijital ortamda kontrastı ayarlanarak çözünürlüğü arttırılabilmekte boyut ve açısal ölçümleri yapılabilmektedir.

Bruksizm (Diş Sıkma) Tedavisi


Bruksizm rahatsızlığı, baş, kulak, çene-yüz ağrıları, kulak çınlaması, çene ekleminden ağzı açarken ses gelmesi, ağız açmada kısıtlılık, ağrı veya çenede kaymalar gibi belirtilerle kendini gösterir.

Ağız Kokusu Tedavisi

İnsan nefesinde bir çok kimyasal madde bulunur ve bu kimyasal maddelerin çoğu akciğerlerden ağza doğru gelir ve nefes alıp-verme sırasında kötü nefes kokusu oluşur.